piątek, 17 czerwca 2016

Inteligentny i niezależny beagle

Energiczny, chętny do zabawy, przyjacielski, inteligentny. Beagle uwielbia przebywać z ludźmi i spędzać czas na świeżym powietrzu. Do jego ulubionych rozrywek należą: aportowanie, bieganie po lesie, zabawa z dziećmi. Choć jest przyjazny i szybko się uczy, jednocześnie ma bardzo niezależną naturę. Bywa obrażalski i samowolny, dlatego nauczenie go posłuszeństwa jest sporym wyzwaniem.To pies dla tych właścicieli psów, którzy tak jak beagle nie lubią się nudzić. Historia beagle Istnieją dwie teorie dotyczące pochodzenia rasy beagle. Pierwsza z nich mówi, że ich przodkami były starożytne psy gończe. Wraz z Rzymianami zawędrowały one do Brytanii, gdzie skrzyżowały się z czworonogami Normanów.

Wedle drugiej teorii rasa powstała z połączenia dwóch francuskich odmian czworonogów z Gaskonii i Saintonge, i przybyła do Anglii podczas wojny stuletniej. Z czasem psy, których głównym zadaniem było tropienie zwierzyny w lesie, zyskały sympatię Anglików i stały się popularne nawet wśród elit królewskich. Ich właścicielami byli między innymi: Wilhelm III, Elżbieta I i Jerzy IV. Istnieją dwie teorie dotyczące genezy nazwy beagle. Jedna mówi, że wywodzi się ona od francuskiego ‘beguelle’, co oznacza rozwarty pysk. Według drugiej beagle wziął swój początek od celtyckiego słowa ‘beag’, czyli mały.

Wygląd – opis rasy 

Mimo niewielkiego wzrostu beagle to silny pies o mocnym kośćcu. Ma sporą głowę pozbawioną fałd, duże oczy o łagodnym wyrazie i uszy przylegające do policzków. Jego szyja jest dość krótka, a ogon wysoko osadzony i zagięty ku górze. Beagle ma prosty grzbiet, głęboką klatkę piersiową i dobrze umięśnione kończyny, dzięki którym porusza się śmiało i lekko. Umaszczenie psa najczęściej jest trójkolorowe (białe z czarnym i rudym) lub dwukolorowe (biało-rude, biało-złote, biało-czarne).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz