niedziela, 19 czerwca 2016

York część II - charakter, żywienie, zdrowie, ciekawotski

Charakter yorkishire terriera
Nonszalancki chód to tylko jeden z wielu przejawów zuchwałości tego psa. Yorkshire jest niesfornym łobuziakiem, uwielbiającym zwracać na siebie uwagę. Jego elegancja i delikatność to tylko pozory, a za kotarą z kolorowych kokardek i słodkich minek kryje się prawdziwy wulkan energii, nieustannie prezentujący bogatą gamę swoich nastrojów.
York jest nie tylko energiczny, ale też sprytny, czujny i wierny. Szybko przywiązuje się do swojego opiekuna i często nie opuszcza go nawet na krok. Potrzebuje właściciela przywódcy, który pokaże mu, jak należy się zachowywać.

Pielęgnacja
Delikatna szata yorka wymaga systematycznego i częstego szczotkowania. Trzeba też pamiętać o regularnych kąpielach i stosowaniu oliwy - dzięki niej włosy teriera będą gęste i lśniące. Oprócz tego jako pies wystawowy yorkshire terrier powinien mieć na co dzień zakładane papiloty, które zabezpieczą jego szatę przed zniszczeniem.


Zdrowie i żywienie
Wśród innych psów yorkshire teriera wyróżnia brak podszerstka. Oznacza to, że każdy włos czworonoga wyrasta z pojedynczego mieszka włosowego (u innych zwierząt rośnie ich około pięć). 

Brak podszerstka zwiększa wrażliwość yorków na szkodliwe działanie czynników środowiskowych, dlatego aby chronić skórę przed ich niekorzystnym wpływem, warto stosować karmę bogatą w składniki redukujące wolne rodniki oraz minimalizującą podrażnienia skóry głowy. Sprawdź, co jedzą yorki

Yorkshire terrier to pies, który potrafi zaadaptować się do niemal każdych warunków. Miejscem idealnym do życia będzie jednak dla niego dom z niewielkim ogródkiem, gdzie podczas zabawy da upust swojej energii.

Czy wiesz, że…
·         Yorki nie należą do tanich czworonogów. Za szczeniaka bez rodowodu trzeba zapłacić minimum 1000 zł.
·         Są dość głośne i dużo szczekają. Jeśli chcemy oduczyć je hałaśliwego zachowania, powinniśmy skorzystać ze specjalnych szkoleń i treningów.

Informacje ogólne

Długość życia
12-15 lat
Wzrost pies/suka
ok. 19 cm
Waga pies/suka
2-3,2 kg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz